Парламентські слухання «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору»

Будни ЛРУ

3 лютого 2016 року в сесійній залі Верховної Ради України відбулись парламентські слухання «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору»

Ініціатор проведення слухань - Комітет Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку.

Такий захід щодо слухань став необхідним у зв'язку з підготовкою до прийняття Верховною Радою низки законів, в тому про радіочастотний ресурс та кібербезпеку.

Присутні : народні депутати України, заступники Голови Адміністрації Президента України, члени Уряду, представники міністерств та підприємств галузі зв'язку, інвестиційних фондів, іноземних представництв, провідних IT-компаній та інтернет-провайдерів, мобільних операторів, науковці.

Вів засідання заступник Голови Верховної Ради України Парубій А.В.

 Після відкриття засідання було надано слово Голові Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Євдоченко Л.О., який стисло доповів про плани розвитку галузі та проблематику, зокрема щодо частотних присвоєнь.

Голова Національної комісії з державного регулювання в сфері зв'язку та інформатизації України Животовський О.М. зупинився на питаннях розвитку нових технологій та строках впровадження в Україні стандарту 4G.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв'язку Данченко О.І. велику увагу у виступі приділив розвитку інформаційних технологій та впровадженню нових стандартів.

Заступник глави Адміністрації Президента України Шимків Д.А. наголосив на необхідності більш дієвих заходів для розробки та впровадження «хмарних» технологій для впровадження документообігу та антивірусного захисту, а також на необхідності прискоренні проведення робіт щодо конверсії частотного ресурсу для впровадження новітніх технологій та розвитку 4G та 5G.

Депутати Європарламенту у відеозверненні поздоровили українців з початком роботи у європейських проектах та теж наголошували на необхідності розвитку інформаційних технологій, які згодом стануть основою для розвитку інших галузей економіки.

На засіданні була коротко презентована концепція «Національної інформаційно-комунікаційної інфраструктури» (НІКІ), де необхідно об'єднати ресурси всіх існуючих мереж, як державного підпорядкування, так і приватної форми власності, для підвищення загальної ефективності та негайної часткової трансформації у разі виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі потенційних військових загроз.

Представники Міністерства інформаційної політики та Міністерства освіти навели, на жаль, сумну статистику щодо використання інтернет технологій у загальноосвітніх школах та наголошували на необхідності негайної розробки комплексних загальноосвітніх програм для підвищення рівня інформаційної освіти школярів та молоді.

Міжнародні інвестиційні та аналітичні компанії навели негативну статистику з приводу падіння рівня проникнення новітніх технологій у економіку та суспільне життя України та необхідність прийняття негайних заходів для розвитку ІТ галузі.


Представники операторів та компаній, що працюють в галузі ІТ, звернули увагу Уряду на неприпустимість втручання в їх комерційну діяльність з боку Держави за відсутності порушень.

Загалом, слухання показали проблематику у розвитку радіо- та інформаційних технологій, окреслили напрямки вирішення та заходи, що необхідно вжити на законодавчому рівні для прискорення прогресу.


   Президент Ліги радіоаматорів України, Анатолій UT3UY

Ліга радіоаматорів України може і повинна внести свій вклад у роботу щодо приведення радіочастотних присвоєнь у відповідність до рішень міжнародних організацій. Крім того, однією з частин НІКІ є використання будь-яких ресурсів, в тому числі можливостей аматорського радіо, у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Особливу увагу ЛРУ повинна приділити розвитку клубів та залученню школярів та молоді, розвитку технічних видів спорту та використанню нових технологій.
У разі участі у профільних програмах, ЛРУ може розраховувати на підтримку з боку Держави.

Слава Україні !

Кириленко Анатолій, UT3UY

P.S. Прошу вибачити за не дуже високу якість фотографій, не дуже зручно було фотографувати під час засідання.

uarl.org.ua

 


 Информационный партнер:  Мариупольский радиоклуб Маррад