Що робити зі старими смартфонами

Радиолюбители и искусство

Що робити зі старим смартфоном під управлінням Android? Варіантів, чесно сказати, не так щоб дуже багато, особливо, якщо це не одно- або дворічна модель, а апарат сильно постарше. Його не продаси як iPhone, так і подарувати комусь із рідні буде соромно. Дитина такої не візьме, тому що захоче щось новіше, а бабусі доведеться довго мучитися з повільним інтерфейсом і мимовільними перезавантаженнями через зносився акумулятор. Залишається роль відеореєстратора. Але глава Xiaomi вважає, що для старого смартфона є ще одне застосування.

 

На цьому тижні генеральний директор Xiaomi Лей Цзюнь на своїй сторінці в соціальній мережі Weibo розповів історію одного 9-річного хлопчика, який користувався стареньким смартфоном Redmi 1. Цей апарат вийшов в далекому 2013 році і за сучасними мірками вже не годився рівним рахунком ні для чого.

Розбирання смартфона Xiaomi

redmi_1_teardown-750x500.webp (38 KB)
Ось цей хлопчик, у нього в руках розібраний Redmi 1

Зрозуміло, користуватися таким з зручністю було неможливо. Тому хлопець вирішив розібрати смартфон на частини. Але не для того, щоб замінити старі компоненти на нові, а для того, щоб зробити з отриманого набору – картину.

Хлопчик акуратно від’єднав всі деталі один від одного, розклав їх на підставці і скріпив клеєм. Потім він прикрив отримані запчастини склом і вставив в дерев’яну рамку. На виході вийшов дуже цікавий результат, який так сподобався чолі Xiaomi.

Це дуже цікава задумка. Я пропоную і вам не викидати старі мобільні пристрої, якими ви вже не користуєтеся, а перетворювати їх ось в такі твори мистецтва. Розбирання познайомить вас зі структурою смартфона і дасть можливість зрозуміти його зсередини, – написав в Weibo Цзюнь.

За фактом, хлопчик не зробив нічого надприродного, а Цзюнь не сказав нічого примітного. Однак це не зовсім так. Запропонувавши користувачам розбирати свої старі смартфони на складові, глава Xiaomi побічно підтвердив, що з апаратами, яким виповнилося кілька років, дійсно нічого робити, крім як відправити по суті в утиль.

Чи можна розігнати старий смартфон

Їх неможливо поліпшити заміною компонентів як з комп’ютерами і неможливо розігнати, як думають деякі. Адже якби це було можливо, думаєте, керівник Xiaomi не підкреслив б це? Думаю, відповідь очевидна. Проблема в тому, то старі смартфони дійсно втрачають придатність до використання після закінчення трьох – ну, максимум чотирьох – років.

Відсутність оновлень, які б розганяли смартфон і розширювали його функціональні можливості, і універсальна операційна система, яка дуже універсальна, щоб врахувати особливості всіх сумісних пристроїв, чинять негативний вплив на тривалість їх життя. В результаті через 2 роки апарат втрачає актуальність, через 3 від нього починають позбуватися, а через 4 про ньому не згадує рівно ніхто.

І добре ще, якщо у вас недорогий смартфон, який в разі чого не шкода відправити в утиль або переорієнтувати на роль прикроватного будильника, веб-камери або відеореєстратора для автомобіля. А якби ви купили флагман? Адже зрадівши його продуктивності в перші рік-два, потім ви отримали б рівно те ж саме, що і власники бюджетників, – непридатний і нікому непотрібне мотлох.

https://itsider.com.ua/glava-xiaomi-rozpoviv-shho-robyty-zi-starymy-smartfonamy/

 


 Информационный партнер:  Мариупольский радиоклуб Маррад